יחסי המין בעיני הדת

יחסי המין בעיני הדת

300 מילים

בשנים האחרונות התפתחה הדת המודרנית בהשקפותיה על מין. בעוד שדתות מסוימות עדיין עשויות להכחיש הגשמה מינית כחלק מתרגול רוחני, כת האמונות המתקדמת יותר מכירה בכך שמיניות היא חלק אינהרנטי מההוויה האנושית ואין צורך לבייש אותה או להעלים אותה מהעין. כיום, יותר ויותר דתות מכירות בכך שמין הוא מרכיב חשוב במערכת יחסים בריאה והוא חלק בלתי נפרד מלגרום לנו להרגיש חיוביים לגבי עצמנו והעולם הסובב אותנו.

לדוגמה, האגודה האוניטריאנית האוניברסליסטית (UUA) מאמצת באופן מלא את המיניות האנושית בדוקטרינה שלה. מוסד מבוסס אמונה זה אינו רק מכיר בכך שהוא היבט של חיי האדם, אלא מקדם בגלוי את חשיבותו כחלק חיוני לרווחה הפיזית, הנפשית והרוחנית. על פי העקרונות הדתיים שלהם ומקורות האמונה שלהם, UUA מאמין מאוד כי "מיניות היא מתנת חיים ויש לכבד, לטפח ולבטא אותה בשמחה, יושרה והסכמה הדדית".

במקומות אחרים, הכנסייה הרפורמית באמריקה (RCA) כוללת מסמך מיניות אנושית כחלק מהדוקטרינה הכנסייתית שלה, המעודדת אנשים להיות "אחראים וצייתנים לאלוהים" על ידי פיתוח מערכות יחסים בצורה בריאה ואינטימית מבחינה רגשית, וכיבוד וכיבוד הכבוד של כל מערכות היחסים האנושיות. יתר על כן, הכנסייה דוחה כל צורה של התעללות מינית, ניצול והפקרות, ומכירה בכך שלכל אדם יש את החופש לנהל מערכת יחסים רומנטית בהתאם לערכים ולאמונות שלו.

לבסוף, פרקטיקות רוחניות ואמונות שונות של העידן החדש החלו לכלול התמקדות בבריאות מינית ובהנאה, במיוחד בקרב קהילות הלהט"ב. מדיטציה אורגזמית, מיניות מקודשת וטקסי ריפוי מיני הם כולם דרכים שבהן אלה המזדהים עם נתיבים רוחניים אלה פתחו את מושג המיניות כדי להיחקר בדרכים בריאות ומספקות יותר.

ברור שכיום הדת מתקיימת בנוף שונה בהרבה ביחס למין מאשר לפני כמה עשרות שנים. אמונות מודרניות ודרכים רוחניות רבות מוצאות כיום שקל יותר לקבל, להכיל ואפילו לקדם גישה בריאה וחיובית כלפי מין. הנה לעתידה של שיחה פתוחה ומושכלת על מיניות ותפקידה בתרגול הרוחני של העולם המודרני. ואפילו ישנה גישה מבינה כלפי בילוי עם נערות ליווי, דבר שגברים רבים עושים באופן קבוע. 

מגזין סקס וחשפנות כתבות נוספות

מהו דירה דיסקרטית? הבנת ההיסטוריה והמטרה של בתי הזנות

מהו דירה דיסקרטית? הבנת ההיסטוריה והמטרה של בתי הזנות

דירה דיסקרטית, הידוע גם בשם דירה דיסקרטית, באגניו, בית חתול, או בית הנאה, הוא עסק מסחרי עם מטרה אחת: מתן שירותי מין ללקוחות. המונח דירה דיסקרטית מקורו במילה הצרפתית העתיקה…

היתרונות והחסרונות של אתרי סקס מקוונים

היתרונות והחסרונות של אתרי סקס מקוונים

עם עליית הטכנולוגיה ואת טווח ההגעה המקיף של האינטרנט, אתרי סקס מקוונים הפכו פופולריים להפליא. עבור אלה שרוצים לחקור את המיניות שלהם קצת יותר, לחפש שותפים חדשים או לעסוק בצורות…

"תל אביב: היעד הים תיכוני לכיף ושמש"

"תל אביב: היעד הים תיכוני לכיף ושמש"

שוכנת על חוף הים התיכון, תל אביב היא העיר השנייה בגודלה בישראל. עם חיי הלילה התוססים שלה, חופים פנטסטיים, וגישה נוחה לאינספור פעילויות, אין זה מפתיע שהעיר היא יעד מועדף…